17 років в селі Стара Збур’ївка не було дитячого садка хоча в селі проживає 150 дітей дошкільного віку. В 2006 році сільська рада маючи в бюджеті розвитку всього 10 тисяч, прийняла рішення збудувати новий дитячий садочок. Цей проект практично було здійснено за 2,5 роки. На будівництво та сучасне обладнання дошкільного навчального закладу було витрачено 770 тисяч з місцевого бюджету.
2009 - 2010 роки пішли на «боротьбу» з Херсонобленерго за підключення будівлі до електромережі. Вимогою енергетиків була заміна їхнього трансформатора на більш потужний за кошти сільської ради. Десятки звернень, до різних органів влади, чисельні зустрічі, ніяких результатів не давали. Врешті сільська рада самотужки отримала дозвіл від держказначейства на проплату в 60 тисяч для заміни трансформатора. Але в 2011 році Херсонобленерго висунуло чергову умову; встановити в дитячому садку електрогенератор потужністю 30 кВт, та вартістю більше 100 тисяч. Подібні генератори повністю відсутні в діючих дитячих навчальних закладах.
Після чисельних безрезультатних спроб вирішити питання через органи державної влади, сільська рада звернулася по допомогу до Херсонського обласного фонду «Милосердя та здоров’я», та Старозбур’ївського Центру правової інформації та консультацій. Були задіяні юристи фонду та журналісти газети «Вгору», в якій було надруковано дві статті: 15.09.2011 р. «В Херсонобленерго не люблять дітей», 13.10.2011р. «Дети ждут утренника», які вплинули на керівництво Херсонобленерго і воно дало згоду на під’єднання дитячого садка до електромережі без встановлення 30 кВт абсолютно не потрібного генератора.
Нарешті третього січня 2012 року в 13.00 будівлю дитячого садка було приєднано до електромережі, що дало змогу розпочати процедури з підготовки до відкриття дошкільного навчального закладу; тестувати фахівцями електрообладнання та перевірити його безпеку, здійснювати формування дитячих груп та проходити ними медичну комісію, приймати на роботу штатних працівників, закуповувати харчі та випробувати кухню, проводити адаптаційний період для дітей та інше.
В цей же день сільський голова В.В. Маруняк та три депутата, в тому числі консультант Центру правової інформації та консультацій, яка є депутатом, голови постійних депутатських комісій, отримали від голови РДА Морева О.О. та його заступника Куркотілова О.П. вказівку про відкриття дитячого садка на слідуючий день, четвертого січня з залученням батьків та дітей. Аргументи депутатів про те що будівлю тільки приєднано до електроживлення, що сільською радою ще не прийнято рішення про бюджет на 2012 рік, про відкриття дошкільного навчального закладу, про штати та норми харчування і що відкриття в такій ситуації буде порушенням і процедури і законодавства не сприймалися. З незрозумілих причин і не зрозуміло для чого районним керівництвом до дитячого садка було викликано наряд міліції. В результат і п’ятого січня за участі районного керівництва відбулася процедура «відкриття будівлі дитячого садка», під час якої було дано усне доручення розпочати роботу дошкільного навчального закладу в повному об’ємі першого лютого. (захід знято на відео)
Десятого січня було проведено збори з батьками, які мають бажання щоб їхні діти відвідували дитячий садочок, та написано ними відповідні заяви. Дванадцятого січня відбулась депутатська нарада, на якій були присутні представники районного керівництва, з питань формування бюджету та роботи дитячого садка. Розглядалось декілька можливих варіантів. Найбільш реальними навіть на думку начальника районного фінансового управління, був варіант роботи дошкільного закладу протягом шести місяців 2012 року, що було зумовлено можливостями бюджету.
Під час наради з боку представників районного керівництва здійснювався тиск, в тому числі і через погрози використання прокуратури. 16 січня в газеті «Вгору» було надруковано статтю на захист органу місцевого самоврядування «Взрослые игры вокруг детсадика».
Сімнадцятого січня відбулась сесія сільської ради на якій присутні представники районного керівництва наполягали на повноцінному відкритті дошкільного навчального закладу першого лютого, мотивуючи це тим що діти які підуть до школи першого вересня повинні отримати дошкільну підготовку. Депутати зваживши на те що від батьків таких дітей надійшло тільки дванадцять заяв, що один місяць роботи дитячого садка коштує місцевому бюджету 42 тисячі гривень, що коштів достатньо тільки на шість місяців повноцінної роботи, що розраховувати на суттєву фінансову допомогу з боку районного бюджету не варто, що в другому півріччі може скластися ситуація (як в багатьох інших сільських радах району) яка приведе або до скорочення груп, або до скорочення часу роботи дитячого садка,не дивлячись на тиск та погрози, прийняла виключно в межах своїх повноважень, рішення (за - одинадцять, проти - один) розпочати роботу дошкільного закладу на сорок дітей з 15 серпня 2012 року в повному обсязі. (сесія записана на відео) Таке рішення дає можливість гарантованого фінансування закладу до кінця фінансового року. Оскільки навчальний рік в дитячому садку починається першого вересня, діти зможуть завчасно адаптуватись в теплу пору року, уникнувши періоду зимових епідемій, і повноцінно розпочати навчальний рік.
Двісті шістнадцять тисяч коштів, вільних залишків, які склалися в результаті економного витрачання бюджету протягом останніх років на 60% будуть зарезервовані за дитячим садком на 2013 рік, що буде гарантією стабільної роботи навчального закладу і в наступному році. 40% буде витрачено на розвиток сільського будинку культури, ремонт сільських доріг, благоустрій кладовища та інше, що дасть змогу і в 2012 році, незважаючи на обмеження бюджету, здійснювати заходи з розвитку населеного пункту.
За участю сільського голови при підтримці Херсонського фонду «Милосердя та здоров’я» та Старозбур’ївського Центру правової інформації та консультацій з роз’ясненням ситуації навколо дитячого садочка та позиції органу місцевого самоврядування проведено передачу на обласному телебаченні та радіо. Районна державна адміністрація для тиску на сільську раду використовувала районну прокуратуру та міліцію. Надруковано декілька сотень листівок з неправдивою інформацією, без підпису та будь яких даних та 6 березня о 6 годині ранку розкидала їх біля магазинів села та автобусних зупинках.
Не зважаючи на наявні перешкоди, враховуючи виключно інтереси сільської громади 29 серпня (29 серпня було внесено зміни до попереднього рішення) відбулося урочисте відкриття Старозбур’ївського навчального закладу «Чаєчка», 46 маленьких старозбурівчан пішли до садочка.
Районне керівництво обурившись, що їх не запросили на урочистості знову почало погрожувати сільській раді розправою. Громада села за підтримки Центра правової консультації та інформації,фонду «Відродження», фонду «Милосердя та здоров’я» та інших громадських організацій продовжує відстоювати свої законі права.


Херсонский ТОП Hosting Ukraine
Стара Збур'ївка © 2011 - 2021